fbpx

Oszczędność i bezpieczeństwo.

Administracja kontem hostingowym pozwala w ramach usługi informatycznej, powierzyć ekspertom zadania związane z obsługą i zarządzaniem hostingiem swojej firmy. To profesjonalne rozwiązanie, które zapewnia bezpieczeństwo i oszczędność, o czym dalej...

Dlaczego potrzebujesz administratora konta hostingowego?

Internet i postępująca informatyzacja praktycznie każdego dnia wymusza na firmach korzystanie z usług informatyków. Jeśli prowadzisz biznes w Internecie wiesz, że jeśli sam nie masz takich umiejętności, jest to koniecznością. Niestety mikro i małe firmy rzadko stać na zatrudnienie Informatyka, gdyż wiąże się to z dużymi kosztami. Ponadto osoba ta musiałaby zadbać o każdą sferę tej dziedziny (hardware, software, serwery, bezpieczeństwo danych, poczta, strona www i wiele innych obszarów, w zależności od zapotrzebowania), a to wymagałoby potężnego zakresu wiedzy, umiejętności i czasu. Prawdą jest, że na pewnym etapie zawodowym ogrom wiedzy staje się tak duży, że aby utrzymać wysoki poziom, trzeba się w czymś wyspecjalizować. Jedną z takich specjalizacji jest również administrator, który dba o sprawność i bezpieczeństwo Twojego serwera, a dzięki naszym usługom także konta hostingowego.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom klientów, każdy z naszych pakietów hostingowych zawiera usługę administracji i zarządzania kontem hostingowym.

Zapewniamy:

  • instalacje, konfiguracje i sprawność serwerów
  • optymalizacje procesów związanych z obsługą serwerów
  • pełną obsługę panelu hostingowego (zarządzanie domenami, kontami e-mail, bazami danych, itd.)
  • monitoring wydajności
  • aktualizacje oprogramowania serwerowego
  • tworzenie i zarządzanie kopiami zapasowymi
  • analizę logów
  • plany rozwoju oraz konsultacje

Korzyści?

Najważniejszą z nich jest oszczędność, bo po co zatrudniać dedykowanego pracownika, skoro można wykupić abonament/pakiet, za który zapłacimy wielokrotnie mniej? Jednakże ktoś zapyta: "po co do usługi hostingowej dodatkowe wsparcie administratora, skoro strona raz uruchomiona nie wymaga pobocznych działań?". Otóż nie do końca, dlatego kolejnym atutem jest fachowe wsparcie w obsłudze. Firma świadcząca usługi hostingowe zazwyczaj przekazuje zestaw gotowych, zabezpieczonych narzędzi użytkownikom i nie ingeruje w sposób ich wykorzystywania, co korzystnie przekłada się na niższą cenę, ale kosztem fachowego serwisu. Niestety ani ataki hackerów, ani awarie nie są skrajnie rzadkie i w chwili, kiedy Twoja aplikacja nie działa optymalnie lub co gorsza zagraża infrastrukturze usługodawcy, otrzymasz polecenie usunięcia problemu, pod groźbą zablokowania usług. Załatanie tej luki bez specjalistycznej wiedzy, może okazać się niemożliwe i w konsekwencji katastrofalne w skutkach. Na szczęście w większej mierze zdarzają się sytuacje bardziej typowe, w których potrzebujesz np. założyć dodatkowe konto pocztowe lub podpiąć nową domenę do swojej strony. W każdym z tych wypadków, typowym lub mniej możesz skorzystać z naszej pomocy, nie zadając sobie pytania "jak to zrobić?", bo zrobimy to za Ciebie.

Jeśli więc prowadzisz niewielką firmę, sklep internetowy lub inne usługi i nie chcesz przeznaczać środków na zatrudnienie Informatyka, to pakiet hostingowy z usługą administracji będzie idealnym wyborem.

Wstecz